Svozu komunálního odpadu,
Svoz komunálního odpadu

Svozu komunálního odpadu proběhne normálně v pátek 2. dubna 2021

Lomnická farnost - sbírka

Lomnická farnost pořádá sbírku drobných dárkových balíčků, které dopraví jako poděkování zdravotníkům v Českobudějovické nemocnici. Chcete-li se zapojit, můžete přinést balíček například s kávou, čajem, čokoládou apod. dne 5. dubna od 11 do 12 hod. ke Kostelu sv. Jana Křtitele.

Deratizace kanalizační sítě

Upozorňujeme všechny občany, že v pondělí 29. března proběhne na území našeho města komplexní deratizace kanalizační sítě a vstupů do ní. Přestože bude zákrok prováděn s maximální opatrností tak, aby se k deratizačním nástrahám nedostali necílové organizmy, dbejte, prosím, zvýšené opatrnosti a buďte pozorní především při vycházkách s malými dětmi a při venčení domácích mazlíčků.

Sběrný dvůr - omezení

Město Lomnice nad Lužnicí upozorňuje občany, že provoz Sběrného dvora bude pro veřejnost otevřen ve čtvrtek 1. dubna 2021 v době 8 – 17 hod. V pátek 2. dubna bude SD uzavřen.

MěÚ Lomnice nad Lužnicí - prodloužení nouzového stavu

Město Lomnice nad Lužnicí upozorňuje občany, že došlo k prodloužení všech opatření od 27. března do 11. dubna 2021

PANDEMIE KORONAVIRU SE VÝRAZNĚ ZHORŠILA. APELUJEME NA OBČANY, ABY BYLI OBEZŘETNÍ, OHLEDUPLNÍ A CHOVALI SE PŘIMĚŘENĚ VÁŽNOSTI SOUČASNÉ SITUACE.

Podle usnesení vlády je od 27. března nadále výrazně omezen pohyb osob. Nelze cestovat mimo okres trvalého bydliště. Zásadně omezeny jsou návštěvy příbuzných, a to i v rámci obce. Pobyt venku za účelem rekreace či sportu je možný jen v katastru obce, venčení psů je možné do 500 metrů od bydliště. Dětská hřiště jsou uzavřena. Ochrana cest dýchacích je minimálně chirurgická rouška, která je povinná všude v zastavěném území obce. Otázky a odpovědi k těmto opatřením najdete na úřední desce webu města stejně, tak vzor čestného prohlášení a ostatní formuláře.

Stále je doporučen především elektronický či telefonický kontakt s úřady. Platby je možné hradit převodem na účet. Každou návštěvu úřadu předem důkladně zvažte. Před nezbytnou cestou na úřad je dobré se telefonicky předem ohlásit příslušnému úseku úřadu.

Město Lomnice nad Lužnicí: tel. 384 792 201, podatelna@meu.lomnice-nl.cz

Vytvořeno: 23. 3. 2021