Překlad (translations)

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Mobilní aplikace

V obraze

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Volně ke stažení:

Google play
App Store

Kalendář akcí

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Elektronické služby

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 3
DNES: 140
TÝDEN: 2703
CELKEM: 984000

Obsah

Den zimních sportovních aktivit v rakouském Karlstift

Typ: ostatní
 Ve čtvrtek 13. února vyrazilo 34 žáků lomnické školy se svými učiteli na sjezdovku v rakouském Karlstiftu. Akce se konala v rámci již více než dvacetileté spolupráce mezi školami a radnicemi obou obcí. Od pondělí jsme s obavami sledovali počasí, které připomínalo spíše jaro, ale v úterý volal starosta obce Bad Grosspertholz, pan Manfred Artner, který nás pozval a celou akci organizoval, že sjezdovka je v plném provozu a podmínky pro lyžování jsou dobré. Asi v devět hodin jsme dorazili na místo, pan starosta nás přivítal, připomněl význam naší dlouholeté spolupráce a popřál příjemný pobyt.

V areálu byly skutečně velmi dobré podmínky, dostatek sněhu, azurová obloha, zkrátka jako obrázek z reklamního letáku.
Zkušení lyžaři a snowboardisté se okamžitě vrhli k vleku a za chvíli je bylo možno vidět, jak sviští dolů ze svahu. Začátečníků se ujali zkušení instruktoři, pan učitel Mlnařík a bývalý kolega pan učitel Hes. Byla radost pozorovat, jak naši budoucí lyžaři činí pokroky a dokonce několik z nich se odpoledne odvážilo sjet sjezdovku.

Okolo poledne se všichni naobědvali, bylo možno vybrat si mezi smaženým řízkem s hranolky a špagetami. Nemusím ani připomínat, že většina zvolila řízek. Počasí umožnilo, že oběd většina trávila na terase a využívala téměř jarního sluníčka. Lyžovalo se až do 15 hodin a poté jsme příjemně
unaveni vyrazili na zpáteční cestu.

Akce se velmi vydařila

Všichni máme radost, že naše přeshraniční spolupráce trvá bez přerušení tak dlouho, a hlavně je neformální.
Od tohoto školního roku jsou na základních školách povinné dva cizí jazyky, u nás jsme logicky zvolili Němčinu.

Podobné výměnné akce mají význam nejen jako zábava a odpočinek, ale nenásilnou formou seznamují děti se životem v jiném prostředí, slyší řeč v přirozené podobě, mají možnost konverzace, poznávají tamní zvyky. V minulosti již několik našich bývalých žáků vystudovalo obchodní akademii v Gmündu. Máme z toho radost, protože v současné době mají žáci možnost v budoucnu v Rakousku i pracovat, pokud budou znát jazyk. Je to jeden z našich cílů.


Vytvořeno: 10. 12. 2015
Poslední aktualizace: 11. 7. 2016 08:44
Autor: