Menu
Město Lomnice nad Lužnicí
Lomnice nad Lužnicí

Den zimních sportovních aktivit v rakouském Karlstift

Ve čtvrtek 13. února vyrazilo 34 žáků lomnické školy se svými učiteli na sjezdovku v rakouském Karlstiftu. Akce se konala v rámci již více než dvacetileté spolupráce mezi školami a radnicemi obou obcí. Od pondělí jsme s obavami sledovali počasí, které připomínalo spíše jaro, ale v úterý volal starosta obce Bad Grosspertholz, pan Manfred Artner, který nás pozval a celou akci organizoval, že sjezdovka je v plném provozu a podmínky pro lyžování jsou dobré. Asi v devět hodin jsme dorazili na místo, pan starosta nás přivítal, připomněl význam naší dlouholeté spolupráce a popřál příjemný pobyt.

V areálu byly skutečně velmi dobré podmínky, dostatek sněhu, azurová obloha, zkrátka jako obrázek z reklamního letáku.
Zkušení lyžaři a snowboardisté se okamžitě vrhli k vleku a za chvíli je bylo možno vidět, jak sviští dolů ze svahu. Začátečníků se ujali zkušení instruktoři, pan učitel Mlnařík a bývalý kolega pan učitel Hes. Byla radost pozorovat, jak naši budoucí lyžaři činí pokroky a dokonce několik z nich se odpoledne odvážilo sjet sjezdovku.

Okolo poledne se všichni naobědvali, bylo možno vybrat si mezi smaženým řízkem s hranolky a špagetami. Nemusím ani připomínat, že většina zvolila řízek. Počasí umožnilo, že oběd většina trávila na terase a využívala téměř jarního sluníčka. Lyžovalo se až do 15 hodin a poté jsme příjemně
unaveni vyrazili na zpáteční cestu.

Akce se velmi vydařila

Všichni máme radost, že naše přeshraniční spolupráce trvá bez přerušení tak dlouho, a hlavně je neformální.
Od tohoto školního roku jsou na základních školách povinné dva cizí jazyky, u nás jsme logicky zvolili Němčinu.

Podobné výměnné akce mají význam nejen jako zábava a odpočinek, ale nenásilnou formou seznamují děti se životem v jiném prostředí, slyší řeč v přirozené podobě, mají možnost konverzace, poznávají tamní zvyky. V minulosti již několik našich bývalých žáků vystudovalo obchodní akademii v Gmündu. Máme z toho radost, protože v současné době mají žáci možnost v budoucnu v Rakousku i pracovat, pokud budou znát jazyk. Je to jeden z našich cílů.

Datum vložení: 13. 2. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 11. 7. 2016 8:44

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Mobilní rozhlas

Munipolis

Partneři, svazky, projekty