Menu
Město Lomnice nad Lužnicí
Lomnice nad Lužnicí

Zajímavosti a články ze školy

Beseda se spisovatelkou Martinou Bittnerovou

Datum: 10. 12. 2015

V rámci projektu Škola pro život v 21. století je mimo jiné podpořena klíčová aktivita rozvíjející čtenářskou gramotnost žáků. Motivaci dětí k četbě posilujeme také pravidelnými besedami se zajímavými spisovateli.

Poznáváme Vídeň 1

Poznáváme Vídeň

Datum: 20. 11. 2015

Naše škola uspořádala pro své žáky exkurzi do hlavního města Rakouska Vídně. Akce proběhla v rámci projektu „Škola pro život v 21. století.“ Chlapci a děvčata z osmého a devátého ročníku vyrazili ve čtvrtek 20. listopadu ráno se svými učiteli poznávat historii a současnost tohoto města a zároveň procvičovat konverzaci v německém jazyce, který je nově druhým povinně vyučovaným cizím jazykem na lomnické škole. Již během cesty děti poznávaly zajímavosti dolního Rakouska a okolí Vídně.

Spolupráce s partnerskou školou v Bad Grosspertholzu v Rakousku

Datum: 31. 10. 2014

Na prahu nového školního roku vznikají plány školních akcí, jimiž chceme žákům doplnit běžnou výuku. Protože již druhým rokem podle ŠVP musí všichni žáci od 7. ročníku zvládat i druhý cizí jazyk, je jedinečnou příležitostí procvičování praxí. A právě tyto možnosti ideálně nabízí družební škola v rakouském Bad Grosspertholzu. Každoročně jsme zváni na návštěvu v době, kdy do partnerské školy zavítá se svým představením Vídeňské anglické divadla.

Ze života mateřské školy 1

Ze života mateřské školy

Datum: 30. 9. 2014

V průběhu září se děti ve školce velmi dobře zadaptovaly. Snažíme se, aby se jim u nás líbilo a cítily se bezpečně. Kromě každodenního poznávání světa, jsme zvládli i akce navíc. Navštívili nás místní dobrovolní hasiči, se kterými si děti vyzkoušely také pevnost nafukovacích člunů a posadily se za volant velkého hasičského auta a zapnuly si maják i houkačku.

Zážitkový kurz žáků 6. třídy 1

Zážitkový kurz žáků 6. třídy

Datum: 15. 9. 2014

Jako každý rok i letos vyrazili žáci 6. r. hned na začátku školního roku v termínu 15. 9. – 18. 9. na tzv. zážitkový kurz společně se svojí třídní učitelkou Š. Lahodnou a panem učitelem J. Mlnaříkem. Za místo konání bylo tentokrát zvoleno známé turistické centrum blízko rakouských hranic – Chlum u Třeboně. Náplní kurzu byla především turistika, cykloturistika, vodácký kurz sjezdu řeky na raftech a různé jiné volnočasové aktivity dle zájmu dětí – společenské hry, sportovní hry aj.

Exkurze žáků ZŠ v ČNB 1

Exkurze žáků ZŠ v ČNB

Datum: 11. 9. 2014

Naší škole se podařilo získat poměrně exkluzivně možnost navštívit Českou národní banku v Praze. Ne že by to bylo nemožné, ale pro školní skupiny jsou termíny obsazené na měsíce dopředu. Jsme rádi, že nám bylo umožněno tuto exkurzi uskutečnit, pro žáky byla rozhodně přínosem a zpestřením učiva v rámci povinně volitelného předmětu¨Finance a podnikání v 9. ročníku. Volitelný předmět i odborné exkurze realizujeme v rámci projektu Škola pro život v 21. století, jsou financované z prostředků EU.

Ročníková akce České Budějovice

Datum: 14. 5. 2014

14. 5. 2014 se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili ročníkové akce v Českých Budějovicích. Program akce byl zvolen tak, aby vhodně korespondoval s učivem v jednotlivých ročnících a děti si mohly na vlastní oči ověřit to, co se v hodinách naučily.

Úspěchy v matematice 1

Úspěchy v matematice

Datum: 30. 4. 2014

Milé překvapení přinesl letošní ročník mezinárodní matematické soutěž KLOKAN

Házená v lomnické škole

Házená v lomnické škole

Datum: 28. 2. 2014

V únoru se naše škola zapojila do sportovního projektu, který realizovala TJ Jiskra Třeboň. Trenéři této tělovýchovné jednoty připravili pro žáky 1. stupně několik hodin tělesné výchovy zaměřených na rozvoj házenkářských dovedností s cílem získat pro třeboňský oddíl nové talenty. Kromě naší školy se do projektu zapojili žáci z Lužnice, Třeboně a Stráže nad Nežárkou.

Lyžařský kurz Janské Lázně 2014

Datum: 15. 2. 2014

Lyžařský kurz je tradiční akcí většiny škol a věřím, že v 21. století patří bezpečný pohyb na horách k základnímu vzdělání, stejně jako čtení, psaní či plavání. Již z antiky je známé heslo: Neumí číst, ani plavat! Je to negramot. Stejně jako mozek trénujeme řešením různých problémů a hádanek, tak i tělo musíme trénovat různým typem pohybu. A my, kteří se již umíme pohybovat na horách na různém náčiní (saně, lyže sjezdovky, lyže běžky, snowboard,…), víme, jak příjemný a adrenalinový zážitek to je.

Den zimních sportovních aktivit v rakouském Karlstift

Datum: 13. 2. 2014

Ve čtvrtek 13. února vyrazilo 34 žáků lomnické školy se svými učiteli na sjezdovku v rakouském Karlstiftu. Akce se konala v rámci již více než dvacetileté spolupráce mezi školami a radnicemi obou obcí. Od pondělí jsme s obavami sledovali počasí, které připomínalo spíše jaro, ale v úterý volal starosta obce Bad Grosspertholz, pan Manfred Artner, který nás pozval a celou akci organizoval, že sjezdovka je v plném provozu a podmínky pro lyžování jsou dobré. Asi v devět hodin jsme dorazili na místo, pan starosta nás přivítal, připomněl význam naší dlouholeté spolupráce a popřál příjemný pobyt.

Autorské čtení a beseda se spisovatelem Janem Opatřilem

Datum: 10. 2. 2014

V rámci projektu Škola pro život v 21. století je mimo jiné podpořena klíčová aktivita rozvíjející čtenářskou gramotnost žáků. Motivaci dětí k četbě posilujeme také pravidelnými besedami se zajímavými spisovateli.

VI. ZIMNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE ČR Kraj Vysočina 1

VI. ZIMNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE ČR Kraj Vysočina

Datum: 24. 1. 2014

Žákyně naší školy se účastnila HER VI. ZIMNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE ČR Kraj Vysočina / 19. – 24. 1. 2014

Adventní sbírka 2013 1

Adventní sbírka 2013

Datum: 31. 12. 2013

Učinit někoho šťastným není tak jednoduché, ale je vždy dobré se o to pokusit. Sedmým rokem se žáci a zaměstnanci naší školy zapojují do sbírky Adventních koncertů pořádaných Českou televizí.

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Mobilní rozhlas

Munipolis

Partneři, svazky, projekty