Překlad (translations)

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Mobilní aplikace

V obraze

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Volně ke stažení:

Google play
App Store

Kalendář akcí

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Elektronické služby

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 3
DNES: 139
TÝDEN: 2702
CELKEM: 983999

Obsah

Exkurze žáků ZŠ v ČNB

Typ: ostatní
Exkurze žáků ZŠ v ČNB 1Naší škole se podařilo získat poměrně exkluzivně možnost navštívit Českou národní banku v Praze. Ne že by to bylo nemožné, ale pro školní skupiny jsou termíny obsazené na měsíce dopředu. Jsme rádi, že nám bylo umožněno tuto exkurzi uskutečnit, pro žáky byla rozhodně přínosem a zpestřením učiva v rámci povinně volitelného předmětu¨Finance a podnikání v 9. ročníku. Volitelný předmět i odborné exkurze realizujeme v rámci projektu Škola pro život v 21. století, jsou financované z prostředků EU.

Akce se uskutečnila ve čtvrtek 11. 9. 2014, kdy jsme v brzkých ranních hodinách opustili Lomnici nad Lužnicí a vydali se směr Praha – ČNB. Už příchod do banky byl poměrně napínavý, žáci procházeli bezpečnost ním detektorem a při té příležitosti odhalovali ve svých zavazadlech nejrůznější možné i nemožné věci. Poté se nás ujala průvodkyně, která nás uvedla do promítacího sálu, ve kterém žáci zhlédli poměrně vtipný animovaný film o historii ČNB a poté i komentovaný výklad zaměřený především na současnou funkci a úlohu ČNB. Poslouchali velice pozorně, jistě proto, že byli dobře namotivováni – odměnou za závěrečné dobře zodpovězené otázky budou peníze!!! Tak kdo by se nesnažil…

Následovala prohlídka expozice věnované penězům. Žáci měli možnost prohlédnout si historii peněz a vývoj mincí na našem území, ověřit si pravost svých bankovek, pokusit se rozpoznat falzifikát od originální bankovky dle ochranných prvků a hlavně si každý mohl potěžkat pravou zlatou cihlu v hodnotě cca 11 mil. Kč a vážící 12 kg, a to pouze jednou rukou!

Závěrečné kontrolní otázky správně odpověděla jedna žákyně, které se tímto podařilo vyhrát 150 000 Kč, a jeden žák, který vyhrál 80 000 Kč. Ovšem v podobě znehodnocených  bankovek slisovaných do pidiválečků… Ale jistě zůstane hezký suvenýr na památku.

 


Vytvořeno: 10. 12. 2015
Poslední aktualizace: 11. 7. 2016 08:44
Autor: