Lomnice nad Lužnicí

VI. ZIMNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE ČR Kraj Vysočina

VI. ZIMNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE ČR Kraj Vysočina 1

Žákyně naší školy se účastnila HER VI. ZIMNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE ČR Kraj Vysočina / 19. – 24. 1. 2014

Ve dnech 19. – 24. 1. 2014 se konala v kraji Vysočina jedna z největších sportovních akcí v České republice – Zimní olympiáda dětí a mládeže, kterou pořádá Ministerstvo školství a Český olympijský výbor. ZODM se účastní ti nejlepší sportovci z jednotlivých krajů ČR, letos jich bylo přes 1000 a startovali v různých
sportovních disciplínách.

V disciplíně rychlobruslení si účast v kvalifikačních kolech vybojovala také žákyně naší školy Šárka Krejníková a mohla tak reprezentovat Jihočeský kraj na tomto setkání. Ve velmi těžké republikové konkurenci kategorie starších žákyň dosáhla výborných výsledků. Ve štafetě přispěla ke čtvrtému místu, v závodě na 333 m vyhrála finále B a skončila tak na celkovém šestém místě a v závodě na 500 m vybojovala dokonce třetím místem bronzovou medaili! Kvalitu dosažených výsledků umocňuje fakt, že ve své kategorii patřila mezi nejmladší účastnice a musela tak většinou bojovat proti o rok starším soupeřkám. Svými výkony pak bodově velmi přispěla k historickému úspěchu jihočeské výpravy, která skončila v celkovém hodnocení krajů na vynikajícím druhém místě, byť nemá v zimních disciplínách příliš kvalitní tréninkové podmínky.

Gratulujeme a přejeme Šárce mnoho dalších sportovních úspěchů a to jak v rychlobruslení, tak také ledním hokeji, v němž se v letošní sezóně stala členkou České reprezentace kategorie dívek U15.

Datum vložení: 24. 1. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 11. 7. 2016 8:44