Překlad (translations)

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Mobilní aplikace

V obraze

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Volně ke stažení:

Google play
App Store

Kalendář akcí

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Elektronické služby

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 4
DNES: 120
TÝDEN: 2683
CELKEM: 983980

Obsah

Lyžařský kurz Janské Lázně 2014

Typ: ostatní
 Lyžařský kurz je tradiční akcí většiny škol a věřím, že v 21. století patří bezpečný pohyb na horách k základnímu vzdělání, stejně jako čtení, psaní či plavání. Již z antiky je známé heslo: Neumí číst, ani plavat! Je to negramot. Stejně jako mozek trénujeme řešením různých problémů a hádanek, tak i tělo musíme trénovat různým typem pohybu. A my, kteří se již umíme pohybovat na horách na různém náčiní (saně, lyže sjezdovky, lyže běžky, snowboard,…), víme, jak příjemný a adrenalinový zážitek to je.

 Zpětně jsem moc rád, že jsme opět jeli do ski resortu Černá hora. Toto středisko díky své poloze a vybavení nabízelo, jako jedno z mála českých středisek, stále uspokojivé podmínky pro letošní zimní sporty. Asi hned po sněhových podmínkách je v dnešní době nejdůležitější cena pobytu.

Ubytování jsem zvolil o něco skromnější. Za téměř stejnou cenu jako loni jsme měli letos delší pobyt (390 Kč osoba/noc/plná penze). Protože procentuálně nejdražší položkou je doprava, tak se snažím cíleně volit delší pobyty pro ideálně plný autobus – což bohužel letos zase nebylo.

S 28 žáky a dvěma instruktory jsme 15. 2. 2014 vyrazili směr Krkonoše

 Transport od penzionu na sjezdovku byl úměrný sněhovým podmínkám – tedy náročný! Ale věřím, že 1,5 km chůze
nikoho nezabije – naopak jsem byl rád, že jsme získali lepší fyzičku a něco „faldíků“ vypotili. Pravda, ani sníh na sjezdovce nebyl značky ideál, ale i přesto se několik začátečníků naučilo dobře jezdit a pokročilí vyladili techniku.

Školní vybavení jsme rozšířili o outdoorovou kameru a největší zážitek každé odpolední přednášky byl rozbor videí ze svahu. Díky nim jsme užili mnoho legrace a mohli se všichni s odstupem emocí a nadhledem zaměřit na chyby, které jsme následující den vylaďovali. Ten, kdo si neuvědomuje svoje chyby a nemůže se tedy nad nimi zamyslet, nemá co zlepšovat.

Rád bych poděkoval všem účastníkům za dobrou spolupráci, za kázeň celé skupiny a za dobré dovednostní výsledky všech svěřenců – to je pro učitele ta největší odměna!

Těším se, až vám, vy moje svěřené ovečky, nebudu stačit a školit budete vy mě! Vím, že někteří z vás na to mají. Doufám, že příští rok autobus konečně naplníme a do příští zimní sezóny vám přeji – SKOL!

Mgr. Jan Mlnařík


Vytvořeno: 10. 12. 2015
Poslední aktualizace: 11. 7. 2016 08:44
Autor: