Menu
Město Lomnice nad Lužnicí
Lomnice nad Lužnicí

Hospic sv.Kleofáše

Mobilní hospicová péče na Třeboňsku

Zřizovatelem Hospicové péče sv. Kleofáše je občanské sdružení pro podporu mobilního hospice na Třeboňsku. Vzniklo na podzim roku 2012 na základě zjištění potřeby, že v regionu Třeboňska není dostupná hospicová péče.

V jakém okruhu mobilní hospic působí? Jaká kriteria jsou stanovena pro přijetí klienta do hospicové péče a jak to jejich rodiny finančně zatíží? Jak dlouhá byla cesta od myšlenky k realizaci domácího hospice a proč nese jméno Kleofáš?

Zprávy z třeboňského hospice 1

Zprávy z třeboňského hospice

Datum: 31. 12. 2014

K prvním listopadovým dnům neodmyslitelně patří Slavnost všech svatých a Památka zesnulých. Výstižně se o těchto dvou příležitostech vyjádřil papež František, když poukázal na to, že „jsou vnitřně spojeny, a stejně jako radost a slzy nacházejí v Ježíši Kristu syntézu“, která je základem křesťanské víry a naděje. „Církev se totiž na jedné straně raduje z přímluvy svatých, kteří ji podporují v jejím poslání hlásat evangelium, a na druhé straně - stejně jako Ježíš - pláče spolu s těmi, kdo strádají odloučením od svých drahých, a jako On a díky Jemu pronáší díkůvzdání Otci, který nás osvobodil od nadvlády hříchu a smrti.“ (Radio Vaticana, 2.11.2014)

Co je Světový den hospicové a paliativní péče? 1

Co je Světový den hospicové a paliativní péče?

Datum: 11. 10. 2014

11. 10. 2014 – Světový den hospiců

Hospic sv. Kleofáše - mobilní hospicová péče 2

Hospic sv. Kleofáše - mobilní hospicová péče

Datum: 30. 9. 2013

Občanské sdružení pro podporu mobilního hospice na Třeboňsku vzniklo na základě zjištění potřeby, že v regionu Třeboňska není dostupná hospicová péče na podzim roku 2012.

Podzim v třeboňském hospici 2013 3

Podzim v třeboňském hospici 2013

Datum: 30. 9. 2013

Od září fungující Hospicová péče sv. Kleofáše Třeboň prožívá každý den intenzivně a pracovně. To vše by nešlo bez Vás přátel a dárců našeho zařízení. Rádi bychom na úvod poděkovali všem, kteří se aktivně zapojili do „klikací“ soutěže.

Co se děje v třeboňském domácím hospici?

Co se děje v třeboňském domácím hospici?

Datum: 31. 5. 2013

Milí přátele a příznivci hospicové služby v jižních Čechách.

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Mobilní rozhlas

Munipolis

Partneři, svazky, projekty